הגורמים המעכבים את מכירת הנכס שלך

אני נתקל רבות במוכרי דירות שמנסים למכור את הדירה שלהם באופן עצמאי אולם ללא הצלחה ובמשך תקופה ארוכה.

מוכרי הדירות "העצמאיים" מושפעים מכמה גורמים המכשילים את אפשרותם להניע הליך תקין ונכון לשיווק הדירה ובכך ערכה הכספי עלול להיפגע.

מי ומה הם אותם הגורמים המעכבים ו/או מפריעים ?

 • הגורם הראשון - הבעלים של הדירה; 
  לרוב הם משוכנעים שהם יודעים לחשב את מחירי השוק ואת מחיר הדירה שלהם, והם בטוחים שהם קוראים את המפה נכון בהסתמך על אתרי יד שנייה למיניהם. הטעות המרכזית היא שהם לא יודעים לחשב את שלל הפרמטרים הנחוצים לחישוב שכזה.

  הם אוטומטית מפרסמים את הנכס במחיר גבוהה מעלל – 20%  מערכו האמיתי של הנכס בשוק. כתוצאה מכך, הנכס נתקע על המדף.
   

 • הגורם השני - אנטי;
  "רק לא מתווך", לבעלי דירות ונכסים בישראל יש דעה קדומה קשה על מתווכים בארץ, בחלק מהמקרים ניתן לומר שהדבר נכון, אולם ישנם מתווכים מקצועיים וישרים שהשירות שלהם מעולה. כתוצאה מאנטי שפתחו, הם מנסים לעבוד לבד ואז הנכס נשאר תקוע על המדף.

   

 • הגורם השלישי - למה שאשלם למתווך?;
  המתווך גובה שכר טרחה בגין מלאכתו הרבה בגובה 2% + מע"מ שהם הסכום המותר בחוק. מה שהישראלים לא יודעים זו העובדה ששכר הטרחה בישראל הוא מהזולים בעולם. בארה"ב למשל, שכר הטרחה עומד על 3% מהמוכר ועוד 3% מהקונה, כך גם באירופה כולה.
  כמו כן, בארה"ב 90% מעסקאות הנדל"ן מבוצעות באמצעות מתווך. בישראל נרשם גידול שהרקיע עד כדי 40% מהעסקאות והמגמה עולה היות והרבה ישראלים מבינים ששירותי התיווך מועילים להם.

   

 • הגורם הרביעי - בני משפחה; 
  ילדים, אחיינים, באי כוח, למעשה הראשונים שיגידו לנו מה לא לעשות הם אלו שאמורים דווקא להגן עלינו. הם ייעצו לכם למכור במחיר לא נכון, או שיגידו לכם מה לעשות ואיך וזאת מבלי שיהיה להם רקע מקצועי כלשהו. בכל האירועים בהם נתקלתי ברוב שנותיי בתחום, (משנת 2009), אני נתקל בנכסים שמפורסמים על ידי ילדי הבעלים או באי כוח שונים, ואלו מסרבים לתת למתווך מקצועי לעשות עבודה עבור הבעלים האמיתיים. התוצאה ידועה מראש, הנכס נשאר תקוע על המדף.

   

 • הגורם החמישי - תיווך בהסכמה;
  מוכרים המאמינים שייתנו את הדירה לכמה שיותר מתווכים עושים את הנזק הגדול ביותר.
  כאשר ישנו מתווך שעובד בהסכמה, את האנרגיה שלו הוא ישקיע דווקא בקונה ולא במוכר זאת מהטעם שהוא עובד בשביל הקונה ולא עבור המוכר.
  כאשר כמה מתווכים עובדים במקביל על הנכס שלכם, הם פוגעים בתדמיתו, כל מתווך מפרסם את הנכס במחיר שונה, לרוב הם יתחרו מי יצליח להוריד את המחיר כמה שיותר ולסגור עסקה כמה שיותר מהר.
  חשוב מאד שנכס יהיה בבלעדיות של מתווך מקצועי ובעל ידע נרחב בשיווק

 • הגורם השישי - שכנים, חברים, עמיתים לעבודה וכו';
  כמו בכל תחום, תמיד יהיו אלו שיגידו לכם שאתם טועים, שהם עשו את זה אחרת, שהם לא שכרו את שירותיו של בעל מקצוע והצליחו לבד. אבל הם לעולם לא יספרו לכם את התלאות ואת המחיר האמיתי שבו הם מכרו את הדירה שלהם. האמת שלהם תלך איתם לעולם הבא.

   

 • הגורם השביעי - בעלי מקצוע;
  האינסטלטור שבא אליכם והתפתחה שיחה, אולי החשמלאי, איש המזגנים, כולם אנשי מקצוע מעולים שראו מלא בתים ועסקאות, יחד עם זאת, אינם בעלי מקצוע בתחום התיווך והם מייעצים בתחום לא להם, הם אלו שעושים לכם עוד ""סדר"" בראש ובכך גורמים לכם לטעות. אל תתנו למכונאי לעשות עבודה של עו"ד ואל תתנו לעו"ד לעשות עבודה של אינסטלטור. מתווך הוא בעל מקצוע והוא יודע את מלאכתו יותר טוב מאנשים שלא עוסקים בתחום התיווך. לא סתם שמאי מקרקעין שלומדים 3 שנים לתואר פונים קודם כל למתווכים כדי לבנות את הדו"ח שלהם.
   

 • החבר שהוא עורך דין;
  עורכי דין הם אנשי מקצוע מעמיקים הרבה יותר, הם מכירים טוב את עולם הנדל"ן והם אלו שעושים לכם את החוזים, יחד עם זאת, אינם אנשי שטח ואינם מכירים את השכונה שלכם, את הייתרונות של הנכס שלכם, אינם אנשי שיווק ומכירות ואף אסור להם לעסוק בתיווך במשרדם, אלה אם זה נעשה במשרד אחר לחלוטין שהוא שלהם והוא מוגדר כמשרד תיווך. עורכי הדין הם בעלי המקצוע המחברים בין הצדדים ותפקידם לסייע בקידום האינטרס המשותף לצדדים.
  הרבה מאד עורכי דין פועלים כדי להערים קשיים על עסקאות נדל"ן ממקום של דאגה ללקוח שלהם ובצדק, אולם אם הלקוח לא ייתן להם הוראה לפעול לאיזון האינטרסים, תהיה כאן הכשלה של העסקה והפחדה ייתר על המידה.
   

10 סיבות למה נכון יותר לקחת מתווך

מוכרים בית / נכס / נדל"ן ?

פנו אליי ואוביל אתכם בהצלחה עד למכירת הנכס

שרון דרורי - יועץ ומתווך נדל"ן
בתים ודירות
הורוביץ 11 ראשון לציון
054-6730006

27 בינואר 2018

למה כדאי תיווך בבלעדיות ומה הוא המסלול הנכון ביותר עבור הצלחת המכירה

הרבה אנשים יגידו לכם שלא צריך מתווך, ואם כבר מתווך, שלא יהיה בבלעדיות. אותם אנשים הם חלק מהגורמים המכריעים בעיכוב המכירה של הנכס שלכם, אותם אנשים בעצם מסבים לכם נזק משמעותי מאד.

כדי להבין את חשיבותה של הבלעדיות, מה הם המסלולים הקיימים ואיזה הוא הנכון ביותר, הכנתי לכם מאמר אותו כתבתי לאחר כעשור של מחקר בעניין.

חשוב לקרוא את המידע שכתבתי כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת ונכונה כדי להצליח במכירת הבית שלכם בתוצאה מקסימלית.

הקושי שלך טמון בך, את/ה המחליט/ה
 

לקריאת המסלולים במלואם...

קשה לכם למכור את הבית ?

המתווכים אכזבו אתכם ?

קבעו איתי פגישה ואראה לכם את תוכנית השיווק שלי.

בלעדיות אצלי תבטיח לכם תוצאות מעולות בפרק זמן מהיר יחסית.

31 במרץ 2018

איך מכרתי בשבוע וחצי דירה שעמדה בשוק לסרוגין במשך 3 שנים ב - 150,000 ש"ח יותר

הלקוחה היקרה שלנו, כרמלה, הגיעה אליי בעקבות שלט שהתקנתי בדירה שברחוב התורמוס בראשון לציון. לימים הסתבר שגם היא נכוותה ממתווכים באזור, היא הסבירה לי מה הם (לא) עשו כדי לקדם את עניינה. היא בעצמה פרסמה את הדירה לסרוגין וכל פעם שיגעו אותה המתווכים ואמרו לה שהמחיר שהיא דורשת גבוהה מאד. בשלב מסויים היא התייאשה והחליטה שלא למכור. לאחר שיחה איתי, הבנתי שיש כאן קושי, קבענו פגישה ומכאן הכל היסטוריה. תוך שבוע וחצי מכרנו את הדירה במחיר יעד ראלי גבוהה ב - 150,000 ש"ח ממה ששאר המתווכים אמרו.

לקריאת הסיפור במלואו...

קשה לכם לשווק את הדירה ?

המתווכים האחרים לא הצליחו ?

קבעו איתי פגישה ואראה לכם את תוכנית השיווק שלי.

ההסכם שלנו הוא התחייבות שלי כלפיכם.

1 במרץ 2018

איך מכרתי בחודשיים דירה שעמדה בשוק למעלה משנה וחצי ב - 230,000 ש"ח יותר

דירה שפורסמה כמה פעמים, וכל פעם הוסרה מחדש. פניתי למוכר וזה אמר לי שהוא לא מעוניין במתווכים. לאחר שיחה קצרה, הוא הסביר לי מה עשו או יותר נכון מה לא עשו המתווכים האחרים. הלקוח הסביר לי שכל המתווכים אמרו לו שהוא לא ימכור את הבית אם הוא לא יוריד מחיר למחיר רצפה. לאחר הפגישה השניה, הוא החליט לבוא אליי למשרד, שם הראתי לו את הערכתי המקצועית ולמה לדעתי המחיר שהוא מבקש יכול לסייע לנו להניב פרות,  ומרגע הפגישה, הכל הסטוריה, הדירה נמכרה תוך חודשיים ימים במחיר גבוהה ב - 230,000 ש"ח מהמחירים שכל המתווכים באזור קבעו לו לפני.

לקריאת הסיפור במלואו...

קשה לכם למכור את הבית ?

המתווכים אכזבו אתכם ?

קבעו איתי פגישה ואראה לכם את תוכנית השיווק שלי.

אצלי תהיו בטוחים בשירות הטוב ביותר שתקבלו.

דירות למכירה בראשון לציון מוכרים עם מתווך מקצועי, שרון דרורי מתווך נדל"ן בראשון לציון והסביבה, דירות למכירה, בתים למכירה, נכסים למכירה בראשון לציון, באר יעקוב, נס ציונה, חולון, בת ים, יפו
אם אתה מחפש דירת 4 חדרים בראשון לציון באתרי יד שניה או ביד2, לרוב תמצא פרסומים של אנשים פרטיים כאשר המחירים שהם מבקשים גבוהים מהמחיר הראלי למחירי השוק. כך גם אם אתה מחפש דירת 3 חדרים בראשון לציון והסביבה. אתרים כמו מדל"ן, קומו - komo, יד2, onmap מתמחים במתן כלי פרסומי חינמי בו המפרסמים מציעים את מרכולתם במחירים שלא נבדקו ולא נסקרו על ידי גורם מקצועי כמו מתווך בראשון לציון המתמחה באזורים ספציפיים ויעודיים. כדי למקסם את המכירה שלך, חשוב מאד לשכור את שירותיו של מתווך מקצועי שיעשה לך סדר בדירה למכירה שאתה מציע. מתווך מקצועי יערוך בדק בית, יראה את הנכס ויכתוב דו"ח מקצועי עם הערכת שווי שוק של הדירה. למד למה כדאי לך לשכור את שירותיו של המתווך בבלעדיות, כמו כן ראה 10 סיבות למה כדאי לך מתווך
כמתווך יצא לי לעבוד עם כמה חברות הובלה ואני גאה להמליץ על מנו הובלות קטנות גדולות אם אתם מחפשים חברת הובלות טובה
אתר זה נבנה ע"י - Fast Forward  בניית אתרים
website_logo_transparent_background.png