למה כדאי לחתום על תיווך בבלעדיות ?

בשעה טובה, החלטתם למכור את הנכס, אם זו דירה ואם תהיה זו וילה מפוארת, אולי חנות או משרד. רוב המוכרים מפרסמים את הנכס באתרי מכירה חינמיים, ולאחר תקופה קצרה הם סובלים מריבוי טלפונים ומפגשים שלא מניבים פרי.

ישנם אלו המפרסמים את הנכס במחיר גבוה מהמקובל בשוק, זאת בדעה שהם "מבינים" את רוחות השוק, אלו הם "העצמאים".

"העצמאים" מציעים את הנכס למכירה במחיר גבוה מהמקובל בשוק ואז מעכבים לעצמם את המכירה. ה"עצמאים" שאינם מתווכים נכנסים לכל מיני אתרי השוואה, הם משוכנעים שהם יודעים להעריך את שווי הנכס, ואז מתחיל העיכוב המרכזי במכירתו.

מאידך, כאשר אתם מבינים שמתווך מקצועי יכול לעזור לכם להעריך נכונה את שווי הנכס (מחיר הדירה), ואתם מבינים שהוא עובד עבורכם, והוא יכול לנהל את המשא ומתן בצורה היעילה ביותר, אז אתם מתקדמים לכיוון התוצאה הטובה ביותר עבורכם. 

אז למה בכלל לשכור את שירותיו של מתווך ומה המסלול הכדאי ביותר ?

סקרנו שני מסלולים שכיחים לשימוש בשירותיו של מתווך ובחנו מה הכדאיות בין שני מסלולים אלו.

המסלול הראשון - "תיווך בהסכמה"

למסלול זה נקרא "הטעות הנפוצה"

במסלול זה, מוכר הדירה עובד במקביל עם כמה וכמה מתווכים.
למתווכים אלו אין אינטרס להשקיע מאמץ וכסף על פרסום הנכס והמכירה עשוייה להתעכב תקופה ארוכה.

מתווכים רבים מפרסמים את אותו הנכס בכמה ערוצים, לרוב גם במחירים שונים האחד מהשני, אז קהל היעד הפוטנציאלי מזהה "לכאורה" מצוקה של המוכר...  מכאן, כל הליך של משא ומתן הופך לקשה ומורכב יותר, המוכר נמצא במקום נמוך ביחס לקונה הפוטנציאלי.

מתווכים וותיקים שעובדים בעידן טכנולוגי ישן ו/או בעלי משרדים קטנים מוכנים לעבוד ב"הסכם תיווך" שאיננו בבלעדיות. למעשה, אלו זורקים את לחמם על פני המים ועובדים ב"שיטת מצליח"... 

 

המטרה של מתווכים אלו היא להכניס עוד נכס למאגר, זאת כדי שיראה ללקוחות אחרים כאילו שיש להם נפח פעילות, אולם מתווכים אלו פוגעים בבעל הנכס מבחינת עוצמתו מול הקונה הפוטנציאלי.

 

במסלול "תיווך בהסכמה" האינטרס של המתווך לא מאוזן.

 

אין יתרון במסלול "הסכם תיווך" ללא בלעדיות. ממחקרים של החברות הגדולות בעולם, מסתבר שלא רק שאין יתרונות, אלא החסרונות הם משמעותיים מאד. 

להלן החסרונות המרכזיים ב"תיווך שבהסכם" ללא בלעדיות:
 

 1. המתווך לא יסכן את הונו וזמנו בשהקעת משאבים בטיפול ופרסום נכס כאשר ברקע מתווך אחר עשוי לקחת לו את העבודה.
   

 2. המתווך עובד עבור מי שלא מסכן אותו מבחינת השקעה ומאמצים, דהיינו; הקונה. המטרה שלו היא טובת הקונה ולא טובת המוכר למרות שהמוכר גם משלם עמלה.
   

 3. מתווכים כאלו ינסו כל הזמן לערער את הביטחון שלכם במחיר שביקשתם ולרוב יעשו זאת ללא מחקר מעמיק במערכות המתקדמות הקיימות.
   

 4. מפרסמים את הנכס בכמה מקומות וגורמים לערך הנכס לרדת היות והקונה הפוטנציאלי שרואה את הפרסומים הרבים מזהה מצוקה "לכאורה".
   

 5. מתווכים בהסכמה לא מתאמצים על סינון הקונים, ואז מתחילה טיילת בבית המוכר והדבר משפיע בכמה מובנים: הם מבזבזים לכם זמן יקר, הם מערערים את הביטחון שלכם ועלולים לגרום לכם לרדת ממחיר ראלי רק כדי לסגור עסקה.
   

 6. התחרות הגדולה מתקיימת בין המתווכים עצמם, מה ששורף את הנכס בשוק.

 

 

המסקנה לעניין "תיווך בהסכמה"

במסלול "תיווך בהסכמה" האינטרס הוא נטו של המתווך והוא יעשה הכול כדי למכור לקונה את הנכס במחיר הזול ביותר, שהריי הוא לוקח את הסיכון והוא שואף לסיים את העניין מבלי להשקיע משאבים עבור הפרסום ושימוש במאגרים שלו. – זה מסלול ההפסד שלכם.

אל תשרפו את מחיר הנכס שלכם במסלול "תיווך בהסכמה"

המסלול השני - "תיווך בבלעדיות"

"מסלול זה נקרא "תנו למתווך לעבוד עבורכם"

בחתימת הסכם בלעדיות עם מתווך, הוא נכנס למצב פעולה ברמה ואיכות גבוהים ביותר. הוא משקיע את רוב מרצו כדי לחסוך לכם טרחה ופועל כדי למקסם את תוצאות המכירה ולהגיע למחיר הגבוהה ביותר שניתן בהתאם לתנאים הראליים הקיימים בשוק.

כאשר מתווך מקבל בלעדיות על הנכס, הוא לא חושש לפרסם אותו נכון, עם פרטים רלוונטיים ונתונים רבים ככל שניתן.

 

פרסום גלוי ונכון כזה מסנן טוב יותר את קהלי היעד ומונע אי נעימות מצד כל מיני גורמים.

האינטרס של המתווך הוא טובת המוכר.

המשימה של המתווך בבלעדיות היא להגיע למחיר שישביע את רצון שני הצדדים במינימום זמן ומינימום חיכוכים. למעשה, המתווך הוא המגשר שעוזר לצדדים להצליח בקיום העסקה.

 

היתרונות במסלול של תיווך בלעדיות

 1. המתווך לא חושש לחשוף פרטים מהותיים בנכס היות ואלו משמשים לו לכלי שיווק.
   

 2. התחרות מתרכזת בקונים ולא במוכרים או במתווכים.
   

 3. המתווך מפרסם בערוצים מוגדרים ועושה שימוש במאגר מתעניינים ספציפיים שלו.
   

 4. בבלעדיות, המתווך משתמש בפלטפורמה יקרה מאד שהוא משלם עליה לשם ביצוע מחקר מעמיק אודות הנכס ושוויו. בהליך כזה המוכר מקבל דו"ח מתומצת המעריך את שווי הנכס.
   

 5. בתיווך בבלעדיות, המתווך שומר על ערך הנכס ועל שמו הטוב, לכן איננו מפרסם אותו בערוצים רבים ושורף אותו. הוא עושה שימוש בערוצים ממומנים שעולים הרבה כסף וממקד את הפרסום בצורה נכונה.
   

 6. בבלעדיות, המתווך נקשר אתכם בחוזה, עכשיו הוא מחויב לכם.
   

 7. כאשר הנכס בבלעדיות, האנשים שפונים למתווך הם הרציניים ביותר, מה שמהווה סנן איכותי ומונע תהלוכות מרובות בדירה.
   

 8. כאשר חתמתם בלעדיות, המתווך יעדכן אתכם בכל נתון אפשרי ברמה המקצועית.
   

 9. ישנם מתווכים שישתפו משרדים אחרים בנכס, אבל המתווך הטוב ביותר הוא כזה שמשרדו מכיל יותר סוכנים המהווים כוח וידע גדולים יותר.
   

 10. אתם כמוכרים מוגנים בחוק מפני כל מיני אירועים.
   

המסקנה לעניין "תיווך בבלעדיות"

כאשר אתם חותמים על "תיווך בבלעדיות" אתם מעצימים את האינטרס של המתווך לעשות את כל המאמצים להביא את הקונה שישלם את המחיר הטוב ביותר עבורכם.

מתווך בבלעדיות הינו מגשר והמטרה שלו היא ששני הצדדים יהיו שבעי רצון מן התוצאה. שכן, שמו הטוב תלוי בכך.

מתווך בבלעדיות יפעל ללא לאות גם אם איננו מקבל עמלת תיווך מהקונה כאשר זה הגיע שלא דרכו.

מתווך מקצועי לא יעבוד בשני ערוצים על נכס, כלומר; בבלעדיות ובהסכמה במקביל. זה יגרום לפספוס של קונים פוטנציאליים רציניים בגין פרסום רב, כפול ומיותר.

התובנות:

מתווך שמקבל מכם בלעדיות משרת את האינטרס שלכם המוכרים

יש 10 סיבות לקחת תיווך בבלעדיות

מתווך שעובד ב "תיווך בהסכמה" עובד בעיקר עבור הקונים

מוכרים בית / נכס / נדל"ן ?

פנו אליי ואוביל אתכם בהצלחה עד למכירת הנכס

שרון דרורי - יועץ ומתווך נדל"ן
בתים ודירות
הורוביץ 11 ראשון לציון
054-6730006

27 בינואר 2018

למה כדאי תיווך בבלעדיות ומה הוא המסלול הנכון ביותר עבור הצלחת המכירה

הרבה אנשים יגידו לכם שלא צריך מתווך, ואם כבר מתווך, שלא יהיה בבלעדיות. אותם אנשים הם חלק מהגורמים המכריעים בעיכוב המכירה של הנכס שלכם, אותם אנשים בעצם מסבים לכם נזק משמעותי מאד.

כדי להבין את חשיבותה של הבלעדיות, מה הם המסלולים הקיימים ואיזה הוא הנכון ביותר, הכנתי לכם מאמר אותו כתבתי לאחר כעשור של מחקר בעניין.

חשוב לקרוא את המידע שכתבתי כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת ונכונה כדי להצליח במכירת הבית שלכם בתוצאה מקסימלית.

הקושי שלך טמון בך, את/ה המחליט/ה
 

לקריאת המסלולים במלואם...

קשה לכם למכור את הבית ?

המתווכים אכזבו אתכם ?

קבעו איתי פגישה ואראה לכם את תוכנית השיווק שלי.

בלעדיות אצלי תבטיח לכם תוצאות מעולות בפרק זמן מהיר יחסית.

31 במרץ 2018

איך מכרתי בשבוע וחצי דירה שעמדה בשוק לסרוגין במשך 3 שנים ב - 150,000 ש"ח יותר

הלקוחה היקרה שלנו, כרמלה, הגיעה אליי בעקבות שלט שהתקנתי בדירה שברחוב התורמוס בראשון לציון. לימים הסתבר שגם היא נכוותה ממתווכים באזור, היא הסבירה לי מה הם (לא) עשו כדי לקדם את עניינה. היא בעצמה פרסמה את הדירה לסרוגין וכל פעם שיגעו אותה המתווכים ואמרו לה שהמחיר שהיא דורשת גבוהה מאד. בשלב מסויים היא התייאשה והחליטה שלא למכור. לאחר שיחה איתי, הבנתי שיש כאן קושי, קבענו פגישה ומכאן הכל היסטוריה. תוך שבוע וחצי מכרנו את הדירה במחיר יעד ראלי גבוהה ב - 150,000 ש"ח ממה ששאר המתווכים אמרו.

לקריאת הסיפור במלואו...

קשה לכם לשווק את הדירה ?

המתווכים האחרים לא הצליחו ?

קבעו איתי פגישה ואראה לכם את תוכנית השיווק שלי.

ההסכם שלנו הוא התחייבות שלי כלפיכם.

1 במרץ 2018

איך מכרתי בחודשיים דירה שעמדה בשוק למעלה משנה וחצי ב - 230,000 ש"ח יותר

דירה שפורסמה כמה פעמים, וכל פעם הוסרה מחדש. פניתי למוכר וזה אמר לי שהוא לא מעוניין במתווכים. לאחר שיחה קצרה, הוא הסביר לי מה עשו או יותר נכון מה לא עשו המתווכים האחרים. הלקוח הסביר לי שכל המתווכים אמרו לו שהוא לא ימכור את הבית אם הוא לא יוריד מחיר למחיר רצפה. לאחר הפגישה השניה, הוא החליט לבוא אליי למשרד, שם הראתי לו את הערכתי המקצועית ולמה לדעתי המחיר שהוא מבקש יכול לסייע לנו להניב פרות,  ומרגע הפגישה, הכל הסטוריה, הדירה נמכרה תוך חודשיים ימים במחיר גבוהה ב - 230,000 ש"ח מהמחירים שכל המתווכים באזור קבעו לו לפני.

לקריאת הסיפור במלואו...

קשה לכם למכור את הבית ?

המתווכים אכזבו אתכם ?

קבעו איתי פגישה ואראה לכם את תוכנית השיווק שלי.

אצלי תהיו בטוחים בשירות הטוב ביותר שתקבלו.

דירות למכירה בראשון לציון מוכרים עם מתווך מקצועי, שרון דרורי מתווך נדל"ן בראשון לציון והסביבה, דירות למכירה, בתים למכירה, נכסים למכירה בראשון לציון, באר יעקוב, נס ציונה, חולון, בת ים, יפו
אם אתה מחפש דירת 4 חדרים בראשון לציון באתרי יד שניה או ביד2, לרוב תמצא פרסומים של אנשים פרטיים כאשר המחירים שהם מבקשים גבוהים מהמחיר הראלי למחירי השוק. כך גם אם אתה מחפש דירת 3 חדרים בראשון לציון והסביבה. אתרים כמו מדל"ן, קומו - komo, יד2, onmap מתמחים במתן כלי פרסומי חינמי בו המפרסמים מציעים את מרכולתם במחירים שלא נבדקו ולא נסקרו על ידי גורם מקצועי כמו מתווך בראשון לציון המתמחה באזורים ספציפיים ויעודיים. כדי למקסם את המכירה שלך, חשוב מאד לשכור את שירותיו של מתווך מקצועי שיעשה לך סדר בדירה למכירה שאתה מציע. מתווך מקצועי יערוך בדק בית, יראה את הנכס ויכתוב דו"ח מקצועי עם הערכת שווי שוק של הדירה. למד למה כדאי לך לשכור את שירותיו של המתווך בבלעדיות, כמו כן ראה 10 סיבות למה כדאי לך מתווך
כמתווך יצא לי לעבוד עם כמה חברות הובלה ואני גאה להמליץ על מנו הובלות קטנות גדולות אם אתם מחפשים חברת הובלות טובה
אתר זה נבנה ע"י - Fast Forward  בניית אתרים
website_logo_transparent_background.png