רוכשים דירה בלי מתווך? תחשבו פעמיים

בכתבה מעניינת של גיל מולכו שעלתה ב - Ynet ב - 5.8.2015, הוא נותן סקירה חלקית למה כדאי לשכור את שירותיו של מתווך דירות. לקחנו כמה ציטוטים והרחבנו טיפה כדי להעביר את המס החשוב בעניין:

 

בדיקה נוספת על איכות הנכס

עבור הקונה, ישנם יתרונות לשימוש במשרד התיווך. המתווך מכיר את מוכר הנכס ונמצא איתו בקשר רציף. הקונה יכול להיות בטוח יחסית באשר לאיכות הנכס משום שמתווך דואג למוניטין של עצמו ולא יסתכן במכירת נכס לא ראוי. בנוסף, משרד התיווך יכול לסייע לקונה למצוא את אנשי המקצוע הנכונים לייעוץ, כמו עו"ד המתמחה בתחום, ולסייע בהליכים הבירוקרטים, שידוך עם חברת הובלות, מעצב/ת פנים, שיפוצניקים, מומחי משכנתאות ועוד...

איתור הנכס הרצוי

למרות שראה לנו שבעידן של היום כבר ניתן לאתר כל דירה באמצעים חינמיים, כמו אתר יד2 או KOMO ודומיהם, או עיתונות כתובה, עדיין ישנם מוכרי דירות רבים שמעדיפים למכור את דירתם באמצעות משרד או מתווך "בלעדי". למעשה, מדובר בחוזה בין המתווך לבעלי הנכס, ששניהם מסכימים כי בתקופת זמן מוגדרת רק אותו מתווך יהיה היחיד שרשאי לשווק את אותו הנכס.

היתרון בתיווך בבלעדיות עבור בעל הנכס ברור

מעבר לעובדה שבעל הנכס כלקוח של המתווך לא נאלץ לנהל את תהליך המכירה שלוקח זמן, משאבים וסבלנות, למתווך יש אינטרס גדול למכור את הדירה, גם בהיבטי מוניטין וגם מהיבטים כלכליים. מעבר לכך, המתווך ידע לאמוד את ערכו האמיתי של הנכס בהתאם למחירי השוק וכמובן לפרסם ולשווק את הנכס.

מצד הקונים

גם עבור הקונים, המתווך הוא כלי שרת בידם המהווה חסכון גדול בזמן. חיפוש דירה לבד גוזל זמן ואנרגיה רבים. הגלישה באתרי האינטרנט השונים לעיתים מסורבלת, בהרבה מאד מקרים הנכסים המפורסמים כבר לא אקטואלים, הטרחה עבור הקונה הופכת לקשה מאד. לעיתים אנשים עוזבים את מקום העבודה במהלך שעות העבודה, אם ביום ואם בערב, מגיעים לנכס והוא בכלל לא מה שהם רצו. המתווך יודע לצמצם את הטרחה למינימום האפשרי. הוא מאתר את הצרכים שלכם, מכין רשימה, עובר בין הנכסים, נוסע לראות אותם, מצלם, מכין לעצמו רשימת דירות אותן יוכל להציג ודואג לתאם עם הקונה והמוכר את מועד הביקור לפני הרכישה. הרי כולנו אנשים עסוקים מאד, אין לנו את הזמן והסבלנות היומיומיים, לכן נוח מאוד שהמתווך עובד בשבילנו וחוסך לנו זמן וכסף יקרים.

 

הניסיון של המתווך והתרומה

המתווך תורם משמעותית מניסיונו ומהיכרותו את האזור בו הוא עובד. הוא מבין אילו דירות יתאימו לדרישות הקונה  ויראה לנו דירות שמתאימות במקסימום לדרישות שהצבנו לו. מתווך טוב יחשוף אותנו להיבטים מהותיים שאנחנו לא תמיד מתייחסים אליהם, אך אלו עשויים להיות קריטיים בהמשך (בנייה באזור, סביבה ומוסדות חינוך עכשוויים או עתידיים, חזקה ברכוש המשותף, הכנה למעלית, דמי ועד בית גבוהים, מחסן נפרד או משותף וכדומה, בעיות חניה, וכו'). היכרותו של המתווך ברמת המיקרו עם האזור בו הוא עובד מהווה יתרון גדול בזיהוי הזדמנויות להשקעה, מתווך טוב ש"חי ונושם" את השטח ידע למצוא לנו את הבית או הדירה המתאימים לנו במקסימום.

אגו כגורם משפיע

במשא ומתן למכירה וקניה של נכס, אם דירה ואם בית, קיימת אמירה כי "עסקה היא טובה כאשר שני הצדדים מרוצים ממנה". הבעיה: כולנו "חכמים ויודעים הכל", יש לנו אגו שלא נותן לנו מנוח וזה מה שברוב המקרים מסכל את העסקה. כל אחד עלול להתבצר בעמדתו ובכך לגרום לפיצוץ העסקה ושני הצדדים מפסידים. מצב מתסכל מאד. כולם מתחרטים על כך לאחר מעשה. הגישה הנכונה בעולם הנדל"ן קובעת ש"משא ומתן אידיאלי יתנהל באמצעות מתווך". תפקידו של המתווך הוא להכניס את הצדדים למצב ראלי ופרופורציונאלי, לצמצם את האגו והרגשות הנובעים מהעלאה או הורדה של מחיר הנכס.

תמחור נכון

אנשים שרוצים לעשות סקר שוק בודקים את האתרים השונים ומאמינים שעלו על הנוסחה שנתונים אלו מציגים, האמת, לו הדבר היה כזה קל, חברות התיווך הגדולות לא היום משקיעות מליוני דולרים בפיתוח תוכנות מתקדמות לביצוע ניתוחים ופילוחים לפי פרמטרים מדויקים. לקלר וויליאמס למשל, יש תוכנה שעוצבה במיוחד לשוק הישראלי והיא בודקת נתונים מכל שכבות הנתונים ולא רק מעסקאות אקראיות שנמצאות באתרים השונים כולל אתר רשות המיסים. לא אחת מסתבר שבאתר הרשות יש נתונים לא נכונים לשוק. תמחור הנכס הן לרוכש והן לקונה מבוצע ע"י המתווך שעושה הצלבות מידע עם מערכות מתקדמות אלו. הוא מציג מחיר ראלי ומאוזן ששני הצדדים יוכלו לחיות איתו בשלום, הקונה הרוויח כי קנה במחיר ראלי והמוכר מרוויח כי מכר במחיר נכון. בזכות כלים טכנולוגיים אלו ובזכות היכרותו עם השטח, ובזכות הבנתו את הצרכים של הצדדים, המתווך נחשב גורם חשוב מאד המאזן ומפשר במשא ומתן בין הצדדים. 

מוכרים בית / נכס / נדל"ן ?

פנו אליי ואוביל אתכם בהצלחה עד למכירת הנכס

שרון דרורי - יועץ ומתווך נדל"ן
בתים ודירות
הורוביץ 11 ראשון לציון
054-6730006

27 בינואר 2018

למה כדאי תיווך בבלעדיות ומה הוא המסלול הנכון ביותר עבור הצלחת המכירה

הרבה אנשים יגידו לכם שלא צריך מתווך, ואם כבר מתווך, שלא יהיה בבלעדיות. אותם אנשים הם חלק מהגורמים המכריעים בעיכוב המכירה של הנכס שלכם, אותם אנשים בעצם מסבים לכם נזק משמעותי מאד.

כדי להבין את חשיבותה של הבלעדיות, מה הם המסלולים הקיימים ואיזה הוא הנכון ביותר, הכנתי לכם מאמר אותו כתבתי לאחר כעשור של מחקר בעניין.

חשוב לקרוא את המידע שכתבתי כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת ונכונה כדי להצליח במכירת הבית שלכם בתוצאה מקסימלית.

הקושי שלך טמון בך, את/ה המחליט/ה
 

לקריאת המסלולים במלואם...

קשה לכם למכור את הבית ?

המתווכים אכזבו אתכם ?

קבעו איתי פגישה ואראה לכם את תוכנית השיווק שלי.

בלעדיות אצלי תבטיח לכם תוצאות מעולות בפרק זמן מהיר יחסית.

31 במרץ 2018

איך מכרתי בשבוע וחצי דירה שעמדה בשוק לסרוגין במשך 3 שנים ב - 150,000 ש"ח יותר

הלקוחה היקרה שלנו, כרמלה, הגיעה אליי בעקבות שלט שהתקנתי בדירה שברחוב התורמוס בראשון לציון. לימים הסתבר שגם היא נכוותה ממתווכים באזור, היא הסבירה לי מה הם (לא) עשו כדי לקדם את עניינה. היא בעצמה פרסמה את הדירה לסרוגין וכל פעם שיגעו אותה המתווכים ואמרו לה שהמחיר שהיא דורשת גבוהה מאד. בשלב מסויים היא התייאשה והחליטה שלא למכור. לאחר שיחה איתי, הבנתי שיש כאן קושי, קבענו פגישה ומכאן הכל היסטוריה. תוך שבוע וחצי מכרנו את הדירה במחיר יעד ראלי גבוהה ב - 150,000 ש"ח ממה ששאר המתווכים אמרו.

לקריאת הסיפור במלואו...

קשה לכם לשווק את הדירה ?

המתווכים האחרים לא הצליחו ?

קבעו איתי פגישה ואראה לכם את תוכנית השיווק שלי.

ההסכם שלנו הוא התחייבות שלי כלפיכם.

1 במרץ 2018

איך מכרתי בחודשיים דירה שעמדה בשוק למעלה משנה וחצי ב - 230,000 ש"ח יותר

דירה שפורסמה כמה פעמים, וכל פעם הוסרה מחדש. פניתי למוכר וזה אמר לי שהוא לא מעוניין במתווכים. לאחר שיחה קצרה, הוא הסביר לי מה עשו או יותר נכון מה לא עשו המתווכים האחרים. הלקוח הסביר לי שכל המתווכים אמרו לו שהוא לא ימכור את הבית אם הוא לא יוריד מחיר למחיר רצפה. לאחר הפגישה השניה, הוא החליט לבוא אליי למשרד, שם הראתי לו את הערכתי המקצועית ולמה לדעתי המחיר שהוא מבקש יכול לסייע לנו להניב פרות,  ומרגע הפגישה, הכל הסטוריה, הדירה נמכרה תוך חודשיים ימים במחיר גבוהה ב - 230,000 ש"ח מהמחירים שכל המתווכים באזור קבעו לו לפני.

לקריאת הסיפור במלואו...

קשה לכם למכור את הבית ?

המתווכים אכזבו אתכם ?

קבעו איתי פגישה ואראה לכם את תוכנית השיווק שלי.

אצלי תהיו בטוחים בשירות הטוב ביותר שתקבלו.

דירות למכירה בראשון לציון מוכרים עם מתווך מקצועי, שרון דרורי מתווך נדל"ן בראשון לציון והסביבה, דירות למכירה, בתים למכירה, נכסים למכירה בראשון לציון, באר יעקוב, נס ציונה, חולון, בת ים, יפו
אם אתה מחפש דירת 4 חדרים בראשון לציון באתרי יד שניה או ביד2, לרוב תמצא פרסומים של אנשים פרטיים כאשר המחירים שהם מבקשים גבוהים מהמחיר הראלי למחירי השוק. כך גם אם אתה מחפש דירת 3 חדרים בראשון לציון והסביבה. אתרים כמו מדל"ן, קומו - komo, יד2, onmap מתמחים במתן כלי פרסומי חינמי בו המפרסמים מציעים את מרכולתם במחירים שלא נבדקו ולא נסקרו על ידי גורם מקצועי כמו מתווך בראשון לציון המתמחה באזורים ספציפיים ויעודיים. כדי למקסם את המכירה שלך, חשוב מאד לשכור את שירותיו של מתווך מקצועי שיעשה לך סדר בדירה למכירה שאתה מציע. מתווך מקצועי יערוך בדק בית, יראה את הנכס ויכתוב דו"ח מקצועי עם הערכת שווי שוק של הדירה. למד למה כדאי לך לשכור את שירותיו של המתווך בבלעדיות, כמו כן ראה 10 סיבות למה כדאי לך מתווך
כמתווך יצא לי לעבוד עם כמה חברות הובלה ואני גאה להמליץ על מנו הובלות קטנות גדולות אם אתם מחפשים חברת הובלות טובה
אתר זה נבנה ע"י - Fast Forward  בניית אתרים
website_logo_transparent_background.png